Hudební archeologie 21: Orient-Occident | Dva břehy Moravy. 30. července 2020

Hudba a historie dvou kultur a putování přes most spojující dávné velkomoravské centrum po staletích opět v jeden celek.
30. července KOPČANY – MIKULČICE
17:00 (Kopčany, SK) – 20:00 (Mikulčice, CZ)
 
V rámci série akcí propojujících hudbu a archeologii se tentokrát můžete těšit na přeshraniční program. První část v podání Elišky Tesařové interpretující písně sefardských židů se bude odehrávat u kaple sv. Margity (Kopčany, SK). Po koncertě se průvodem vydáme na Archeologickou základnu v Mikulčicích, kde zahraje valašský multiinstrumentalista Marian Friedl a kapela RukyNaDudy. Součástí archeologického programu bude prohlídka restaurátorských prací na kapli sv. Margity, představení nového dílu z řady mikulčických průvodců a vhled do světa velkomoravského šperku. Program bude zakončen setkáním při víně.

Program
Kaple sv. Margity v Kopčanech
17.00–17:30     prohlídka restaurátorských prací na kapli sv. Margity
17:30–18:30     hudba: Eliška Tesařová & Misterios del Amor
                        archeologie: představení nového dílu z řady mikulčických průvodců
18:30               přesun pěšky (cca 4 km) za doprovodu kapely RukyNaDudy přes lávku směr archeologická základna Mikulčice-Trapíkov (možný také přesun autobusem).
Archeologická základna Mikulčice-Trapíkov
20:00–21:00     hudba: Marian Friedl & RukyNaDudy
                        archeologie: vhled do světa velkomoravského šperku
                        setkání u vína
 
Doprava
Zájemci mohou využít autobusovou dopravu z Mikulčic do Kopčan a zpět.
Odjezdy autobusu z Mikulčic do Kopčan: 16.00 Mikulčice-Trapíkov, 16.05 OÚ Mikulčice, 16.10 Lužice zastávka u školy, 16.15 Lužice zastávka rozcestí, 16.25 Hodonín zastávka Anenská.

Místo v autobuse je nutné jmenovitě rezervovat do 27. 7. na mail pavkova@arub.cz, případně telefonicky +420 518 121 426.

 

Hudební program
Eliška Tesařová & Misterios del Amor
Jádrem programu nazvaného Misterios del Amor je hudební odkaz sefardských Židů, hluboce emotivní písně, z nichž každá se jiným způsobem dotýká tématu lásky.
Marian Friedl & RukyNaDudy
Hudba rolnicko-pastevecké kultury Beskyd – splynutím pastýřských karpatských tradic s rolnickými vznikla osobitá kultura Beskyd, která se projevuje mj. i v hudbě tamějších regionů; jeden z nich představí kapela RukyNaDudy. 
 
Vstup volný
Srdečně zvou pořadatelé
Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i.
Hudební lahůdky, z. s.
Obec Kopčany
Záhorské múzeum v Skalici
 
Více informací na www.mikulcice.arub.cz

Plakát ke stažení ZDE

 

22. 7. 2020