Volná místa

Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i.

vyhlašuje dne 21. 04. 2021 výběrové řízení na pozici

knihovník/ knihovnice a zpracovatel/ zpracovatelka ASEP

Hlavní pracovní náplň uchazeče/ uchazečky:

  • katalogizace knihovních fondů, knihovnické a informační služby
  • evidence publikační činnosti v ASEP (odesílání dat do RIV, evidence licenčních smluv, propojování záznamů s citačními databázemi WoS a SCOPUS ad.)
  • rešeršní služby pro výzkumné pracovníky

Požadovaná kvalifikace:

  • ukončené knihovnické vzdělání (SŠ/VOŠ/VŠ), nebo předchozí praxe v knihovně
  • znalost katalogizace v systému Aleph ve formátu MARC 21 a pravidel AACR2/RDA výhodou
  • zkušenost s evidencí publikačních výsledků (RIV, ASEP, OBD apod.) výhodou
  • zkušenost s vyhledáváním v citačních databázích WoS, SCOPUS
  • orientace v elektronických informačních zdrojích a v oblasti bibliografických a citačních databází a katalogů knihoven
  • dobrá znalost angličtiny, němčina a základní znalost azbuky výhodou
  • uživatelská znalost MS Office a práce s PC
  • spolehlivost, komunikativnost a vstřícnost, pečlivost, samostatnost, schopnost systematické i týmové práce
  • zájem o nové technologie, ochota učit se, aktivní přístup ke svěřeným úkolům

Nabízíme:

  • stabilní zaměstnání v prestižní výzkumné instituci
  • úvazek 1,0 v pracovním poměru na dobu určitou 1 rok, po uplynutí s možností změny na trvalý pracovní poměr
  • mzdové ohodnocení dle platných vnitřních mzdových tabulek ústavu, dosaženého vzdělání a praxe
  • benefity: 5 týdnů dovolené, stravenkový paušál, jazykové kurzy

Dokumenty požadované k přihlášce:

  • motivační dopis
  • strukturovaný životopis včetně přehledu dosavadní praxe

Termín nástupu: červen 2021

Přihlášku zasílejte na adresu brinkova@arub.cz nejpozději do 10. 5. 2021. Do předmětu e-mailu uveďte: „Výběrové řízení – knihovna“. Bližší informace o pozici podá Hedvika Břínková, brinkova@arub.cz, tel. 515 911 112.

Knihovna Archeologického ústavu AV ČR, Brno, v. v. i.

hledá pro projekt retrokatalogizace starších fondů

brigádníky

Podmínky:

  • Náplň práce - jmenné i věcná katalogizace v knihovním systému Aleph
  • DPČ, 750 hodin
  • Hodinová sazba: 120 Kč/hod
  • Místo výkonu: knihovna ARÚB

Požadované kompetence:

  • VŠ /VOŠ /SOŠ knihovnická
  • dobrá znalost platných katalogizačních pravidel, katalogizace v systému Aleph vítaná
  • schopnost pracovat s cizojazyčným textem (AJ, NJ, RJ)
  • přesnost a pečlivost

Nabídky doplněné životopisem zašlete nejpozději do 26. 4. 2021 (emailem, písemně či osobně) na:
Hedvika Břínková
knihovna
Čechyňská 363/19, 602 00 Brno
Tel.: 515 911 112, e-mail: brinkova@arub.cz

Vyhlášeno dne 14. 04. 2021.

Archeologický ústav Akademie věd České republiky, Brno, v. v. i.,
vyhlašuje dne 3. 12. 2020 v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb., o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov Akademie věd České republiky

výběrové řízení na následující pracovní pozici

Vysokoškolsky vzdělaný pracovník/pracovnice výzkumného útvaru Archeologického ústavu AV ČR, Brno, v. v. i., specializace na pokročilou materiálovou a technologickou analýzu kovových artefaktů

Požadavky:
  • Ukončené vysokoškolské vzdělání (magisterské studium) v oboru archeologie a probíhající doktorské studium. Případné publikační výstupy v oboru archeologie výhodou. Předpoklady a motivace k vědecké práci. Odbornost, morální bezúhonnost, samostatnost, iniciativnost. Patřičné jazykové znalosti – angličtina, popřípadě němčina.
  • Pracovní úvazek 1,0 (kvalifikační stupeň: doktorand); předpokládaný nástup 1. 2. 2021.
  • Písemné nabídky spolu se životopisem zašlete prosím elektronicky na e-mailovou adresu: zakovsky@arub.cz, případně poštou na adresu Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i., Mgr. Petr Žákovský, Ph.D., Čechyňská 363/19, 602 00 Brno. Podrobnější informace tamtéž.
    Vedle strukturovaného životopisu by nabídka měla obsahovat údaje o úrovni jazykových znalostí, stručný motivační dopis, doklad o dosaženém vzdělání a přehled dosavadní profesní, publikační, pedagogické, přednáškové a jiné obdobné činnosti.
    Po ukončení výběrového řízení budou uchazeči o výsledcích informováni e-mailem nebo telefonicky.

Datum uzávěrky přihlášek: 23. 12. 2020.

vyhlašuje dne 3. 12. 2020 v souladu se zákonem č. 283/1992 Sb., o Akademii věd České republiky, ve znění zákona č. 420/2005 Sb. a Stanov Akademie věd České republiky

výběrové řízení na následující pracovní pozici:

Vysokoškolsky vzdělaný pracovník/pracovnice výzkumného útvaru Archeologického ústavu AV ČR, Brno, v. v. i., specializace: komplexní sídelní archeologie protohistorických etap včetně aplikace nedestruktivních a málo destruktivních metod výzkumů a evaluace hmotné kultury s důrazem na dobu římskou

Požadavky:
  • Ukončené vysokoškolské vzdělání (magisterské studium) v oboru archeologie a probíhající doktorské studium. Danému stupni odborné dráhy odpovídající publikační výstupy v tematickém okruhu protohistorie. Zkušenosti s již realizovanými terénními a teoretickými výzkumy. Předpoklady a motivace k vědecké práci. Odbornost, morální bezúhonnost, samostatnost, iniciativnost. Patřičné jazykové znalosti – angličtina, popřípadě němčina.